Polytechnika v mateřských školách dostala zelenou

26. září 2018

Projekt Inovativní metody práce v MŠ se zaměřením na polytechnické vzdělávání v těchto dnech vstoupil do své další fáze. Pedagožky z Opavska a Vítkovska byly ve středu 26. září proškoleny v rámci projektu v Jihomoravském kraji. Odbornou záštitu při realizaci poskytuje projekt Technické školky (viz: http://technicke-skolky.cz/)

„Dopoledne jsme navštívili dvě školy, ve kterých projekt běží už několik let, a mají už své výsledky a pozitivní ohlasy. Odpoledne pak pedagožky na odborném pracovišti dle metodického listu zkoušely různé pracovní postupy,“ uvedl manažer vzdělávání MAS Opavsko z. s. a garant programu Martin Hořínek. Proškoleno bylo celkem šestnáct pedagožek, jedenáct jich bylo ze škol na Opavsku a pět ze škol na Vítkovsku.

Projekt Inovativní metody práce v MŠ se zaměřením na polytechnické vzdělávání je realizován ve spolupráci se Statutárním městem Opava a Okresní hospodářskou komorou v Opavě. Staví na výsledcích průzkumu, který odhalil, že většina dětí má dnes problém se základními motorickými dovednostmi. Cílem aktivity je zapojit děti pomocí školených pedagožek MŠ do využití pracovního stolu (ponku) a aktivně začlenit polytechniku do vyučování. Pracovní stoly byly už na Opavsku umístěny do MŠ Riegrova, MŠ Sedmikrásky a MŠ Brumovice.

Související příspěvky