Finanční gramotnost do škol

volno 0 ze 4 místPŘIHLÁSIT SE

Ve školním roce 2019/2020 bude program realizován v těchto školských zařízeních: ZŠ a gymnázium Vítkov, ZŠ Budišov nad Budišovkou, ZŠ Melč a ZŠ Březová. 

Obsah aktivity:  Aktivita je určena žákům 2. stupně základní školy. Jedná se o cyklus tří seminářů zaměřených na posílená finanční gramotnosti.

 

  1. Nástroje finančního trhu – 2 h

Diskuse je otevřením tématu, doporučujeme a děláme tam, kde je šance na pokračování … účastníci si zkusí odpovědět na pár otázek, sestavují rozpočet, zamýšlí se nad svými finančními cíli a vymýšlí nástroje, které mohou využít k jejich dosažení. Výsledkem je základní přehled o rozpočtu a základní volba finančních nástrojů dle úroku a základních vlastností.

  1. Přednáška na vybrané téma (úvěry, investice, plánování, zabezpečení, zadlužení …) -2 h

Přednáška na vybrané téma – většinou navazuje na některou z předchozí s tím, že se vytáhne slabé místo (kde měli účastníci největší potíže) nebo téma, které chtěli poznat víc do hloubky.

  1. FinGRplay.cz, on-line hra k výchově a vzdělávání mladých, 15min – 2 hod + soutěž

FinGRplay je základní exkurze do finančního plánování. Účastníci hru hrají v pc učebnách nebo i na vlastních pc či noteboocích – alespoň do dvojice s naší asistencí. Hráči ve hře provází rodinu třiceti lety finančního života, hospodaří s jejími penězi, plní její cíle, řeší různé události. Výsledkem je základní představa o roli peněz v rodině a dlouhodobém pohledu na věc.

Více na www.abcfv.cz, www.FinGRplay.cz

Hrazeno z prostředku projektu MAP Vítkovsko II.

Garant: PhDr. Eva Cveková