Finále deskových her ovládla ZŠ Březová

21. únor 2020

Finále soutěže v deskových hrách mezi školami na Vítkovsku se uskutečnilo ve školním klubu Základní školy a gymnázia Vítkov 21. února 2020. Šlo o první ročník a zapojily se do něj čtyři školy. Samotnému finále předcházela školní kola na těchto školách: Masarykova ZŠ a MŠ Melč, ZŠ Budišov nad Budišovkou, ZŠ Březová a ZŠ a gymnázium Vítkov. Školní kola proběhla v měsíci listopadu 2019. Z každé školy do finále postoupili čtyři žáci. Samotného finále se účastnilo 17 dětí (včetně jednoho náhradníka). Děti se mezi sebou utkaly v týmech, které se pro každou hru promíchaly. Body se sčítaly pro každou školu, ale i pro jednotlivce zvlášť. Hrály se tyto hry: Kingdomino, Sushi Go (dvě kola), Kočíčí klub a Drop It (dvě kola).

Po odehrání Kingdomina vedly „peloton“ týmy z Budišova a Melče. Další hra, Sushi Go ale pořadím zamíchala. Do čela se dostal tým z Březové, následovaný žáky ZŠ a gymnázia Vítkov a jim pak dýchal na záda Budišov nad Budišovkou a za ním se octla Melč. Kočičí klub pak znamenal opět změnu pořadí. Do čela se dostali žáci z Vítkova, na druhé místo klesli borci z Březové, třetí příčku průběžného pořadí obsadili žáci z Budišova a na čtvrtém místě se usadil tým z Melče. Po dvou kolech v Drop It bylo pořadí jasné. První místo připadlo ZŠ Březová (74,5 bodu), ZŠ a gymnázium Vítkov obsadilo druhou příčku (72 bodů), třetí místo patřilo ZŠ Budišov nad Budišovkou (64,5 bodu) a Masarykově ZŠ a MŠ Melč připadlo místo čtvrté (53 bodů).

V soutěži jednotlivců bodovali Vojta z Březové (22 bodů), Sabina z Budišova nad Budišovkou (21 bodů) a Rút z Vítkova (19,5 bodu). Soutěž připravili společnými silami HRAcí DEskové Centrum Legie a Místní akční skupina Opavsko z. s. Všem zúčastněným školám děkujeme za účast v soutěži a zejména ZŠ a gymnáziu Vítkov za poskytnutí zázemí pro finále soutěže. Pro příští školní rok plánujeme stejnou soutěž, pravděpodobně s drobnou obměnou ve skladbě deskových her.