Větřkovické děti představily návrhy jedlé zahrady

19. únor 2019

Za účasti garantky MAP Bc. Kateřiny Skalíkové a zahradní architekty Ing. Olgy Šamárkové proběhla prezentace návrhů zahrad dětmi ZŠ Větřkovice. Společnou akci uvedla ředitelka školy Mgr. Gabriela Grodová, která také připomněla samotný průběh přípravy prezentace, kdy se děti s učiteli zaměřili na témata třídění ovoce a zeleniny, tvorbu plánku zahrady a orientace v ní, prostorovou orientaci přímo v zahradě. K inspiraci jim sloužily návrhy školních zahrad a hřišť zaslané spolupracující architektkou.

Samotná prezentace pak byla rozdělena do dvou bloků. Nejprve prezentovaly své návrhy děti z 1. a 2. ročníku a následně pak děti z 3. a 4. ročníku. Mladší děti zahájily svou prezentaci takto: „Na naší zahradě si zasadíme …“ a představily své obrázky ovocných stromů a keřů, bylinek a zeleniny. Starší děti pak předstupovaly převážně ve dvojicích a představovaly své variantní návrhy podoby školní zahrady.

Z prezentací vyplynulo, že by na školní zahradě neměly chybět mrkev a hrášek, bylinky, hlína a fontána, kompostér, voda, jablka a okurky, truhlíky a studna, třešeň, jahody, maliny, cesty, borůvky, slunce, salát, kedlubny a černý rybíz ale i chodníčky, lavička nebo hrací prvky.

Fotogalerii najdete zde:

http://www.mapvitkovsko.cz/vetrkovicke-deti-predstavily-navrhy-jedle-zahrady-fotogalerie/